Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Wizyt:
Dzisiaj: 7
Wszystkich: 95117

!!! HOT !!!! POMAGAMY SZPITALOWI W SIEDLCACH - NEWS. 

CLUB INFO

Rys historyczny -  nasze początki


Klub motocyklowy GRYF powstał w latach 30-tych XX wieku, gdy siedleccy motocykliści postanowili zrzeszyć się przy Siedleckim Klubie Kolarskim. Jednym z pierwszych przedsięwzięć był rajd do wsi Krzesk. W tym samym roku sekcja przekształciła się w niezależny Klub Motocyklowy "Gryf", a za oficjalną datę powstania Klubu uważa się 6 grudnia 1930 r.
Od początków istnienia GRYF zajmował się organizowaniem prestiżowych imprez motocyklowych.  Do najważniejszych należały odbywające się od 1931 roku Zloty Gwiaździste, na które przyjeżdżali motocykliści ze wszystkich zakątków Polski  W 1932 r. na "II Zlot Gwiaździsty" połączony z rajdem, stawiło się 62 motocyklistów, w tym zaprzyjaźniona grupa z Wilna. Zważywszy na czasy, była to zawrotna ilość. W 1934 roku w Siedlcach zawiązany  został W.K.S (Wojskowy Klub Sportowy), do którego  dołączyli motocykliści wojskowi. Zbliżająca się wojna zmusiła K.M."Gryf" do przekształcenia się w paramilitarny Klub Motocyklowy przy Związku Strzeleckim. W tej postaci Klub istniał, aż do wybuchu II Wojny Światowej. Okres powojenny nie sprzyjał reaktywacji. Udało się to dopiero w 2001 r., dzięki poświęceniu, wyrzeczeniom i konsekwentnym działaniom dzisiejszych Klubowiczów.

 

Teraźniejszość -  jak działamy dziś


Głównym celem przyświecającym idei założenia Klubu, było szerzenie poprzez braterstwo i szacunek rdzennych idei motocyklowych. Kierowanie się twardymi zasadami zaowocowało rozwojem Klubu oraz jego umocnieniem w polskich i zagranicznych strukturach motocyklowych. Dziś celem działania klubu motocyklowego GRYF MC POLAND jest: podtrzymywanie i upowszechnianie motocyklizmu, podejmowanie działań zmierzających do poprawy wizerunku motocyklistów w społeczeństwie oraz poszanowanie motocyklistów, jako równoprawnych uczestników ruchu drogowego.

Główną formą aktywności klubu jest organizowanie cyklicznych zlotów i imprez motocyklowych. Największą z nich jest ogólnopolski zlot motocyklowy GRYF PARTY, który odbywa się co roku, w II połowie czerwca, obecnie - na terenie Zamku Książąt Mazowieckich w miejscowości Liw w okolicach Węgrowa, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Liwiec oraz przepięknej scenerii przyrody.  Szczęśliwie z roku na rok impreza nabiera tempa, stając się stałym przystankiem na mapie motocyklowych imprez Europy. Ponad to Klub organizuje szereg mniejszych imprez, m. in. zlot zimowy o tajemniczej nazwie: "Chicken Party" (wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszany na imprezę w celu wyjaśnienia tajemnicy) :), cieszącą się coraz większą popularnością imprezę plenerową połączoną z koncertami najpopularniejszych kapel - "Gryfowisko" oraz spotkania w luźnej atmosferze o wdzięcznej nazwie "No Czesiek".

Warto podkreślić, iż działalność Klubu ma również charakter charytatywny. Czynnie angażujemy się w akcję „Motoserce”, którą organizuje Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, aby nieść pomoc finansową i rzeczową ludziom poszkodowanym i potrzebującym. Również podczas imprez organizowanych przez Klub organizujemy licytacje dla potrzebujących osób, rodzin oraz domów dziecka. Zawsze chętnie uczestniczymy w eventach o charakterze pomocowym i charytatywnym.

Klub motocyklowy GRYF MC POLAND to przede wszystkim ludzie, których łączy wielka miłość do motocykli, jazdy motocyklem oraz imprez i wycieczek motocyklowych. Obecnie Klub tworzy 5 Oddziałów: macierzysty mieszczący się w Siedlcach oraz 4 które powstały w skutek rozwoju Klubu w Warszawie, Sokołowie,Garwolinie i Radomiu. Ponadto Klub ma swoich przedstawicieli poza granicami kraju, tj. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech a nawet w Australii. Na potrzeby życia klubowego GRYF MC POLAND dysponuje czterema domami - Clubhouse – które stanowią miejsce spotkań klubowiczów oraz "wszelkiej maści" motocyklistów i ludzi z nimi związanych. W chwili obecnej GRYF MC POLAND tworzy ponad 80-ciu facetów mających zasady, ceniących braterstwo i szacunek, którzy krzewią pozytywny wizerunek motocyklisty wśród społeczeństwa. I na tym nie koniec...

Galeria

  
Facebook